RK Ovāls

  • Sports šodien

  • Klubs

  • Ziņu mix

 
 
 
 
   
Teamsport.lv

Jaunākais un labākais

Īss ieskats Sporta biedrības “Ovāls” vēsturē

Par “Ovāla” pirmsākumiem jāuzskata Regbija klubs “Latgale”, kas tika dibināts 1993. gadā, sadaloties RAF meistarkomandai. Par tā prezidentu kļuva Pēteris Vilks. Savukārt 1995. gadā klubam pievienojās Staņislavs Palatkins ar sponsoriem “Ādažu Čipsi”, bet par galveno treneri kļuva Vladimirs Ņikonovs. 1996. gadā šī komanda Carnikavā uzvarēja Regbija klubu “Miesnieki”, pirmoreiz kļūstot par Latvijas čempioniem.

1999. gadā klubs mainīja nosaukumu uz SK “Ovāls”, par prezidentu kļuva firmas “Latfood” vadītājs Ivars Muzikants , par viceprezidentu Staņislavs Palatkins un par valdes locekli Vladimirs Ņikonovs. Komandas nosaukums jau kopš 1997. gada bija “Ādažu Čipsi”. No šī gada līdz 2005. gadam klubs regulāri katru gadu vasarā - jūlija pirmajā sestdienā vai svētdienā rīkoja turnīrus Regbijā-10, kuros piedalījušies gandrīz visi Latvijas regbisti.
Ivars MuzikantsVladimirs Ņikonovs

Veiksmīgākais SK “Ovāls” vēsturē bija 2003. gads, kad “Ādažu Čipsu” komanda kļuva par Baltijas līgas čempioniem, Rīgas čempioniem, Latvijas kausa ieguvējiem, Latvijas čempioniem un Latvijas čempioniem regbijā 7. Pēc tam komandā sākās paaudžu maiņa, gados vecākajiem regbistiem atstājot savas vietas, tās ieņemot jauniem spēlētājiem.

2009. gadā beidzās sadarbība ar “Latfood” un komandas nosaukums palika SK “Ovāls” jau tik ierasto “Ādažu Čipsu” vietā. 2010. gadā klubs apvienojās ar Regbija klubu 1964, izveidojās vienība “Kalve”. Nākamajā gadā “Kalve” kļuva par Latvijas čempioniem, bet 2012. gadā Latvijas meistarsacīkstēs ieņēma trešo vietu.

2013. gadā komanda Latvijas čempionātā atkal startēja ar nosaukumu “Ovāls”, izcīnot otro vietu, bet 2014. gadā vēlreiz bija otrie. Kopš 2010. gada Sporta kluba “Ovāls” prezidents ir Renārs Rutkis.

2002. gadā profesionāla regbista gaitas Krievijā, Krasnojarskas “Jeņisej STM” rindās uzsāka viens no SK “Ovāls” līderiem Jurijs Baranovs.
Pjotrs Šņitņikovs, Jurijs Baranovs, Lauris Muzikants
2005. gadā savus spēkus profesionāļa lomā mēģināja vēl divi kluba spēlētāji – Dmitrijs Baikovs un Sergejs Avdejevs. Viņi centās iekļūt Maskavas “Slava” rindās, taču nesekmīgi. 2012. gadā Kazaņas “Agrouniversitet” sastāvā iekļuva Nauris Bērziņš, nospēlējot tur pusotru gadu.

Kluba “Ovāls” vadība vēlas pateikt lielu paldies tiem cilvēkiem, kas snieguši nesavtīgu atbalstu regbijam. Tie ir SK “Latgale” prezidents Pēteris Vilks, Bijušais SK “Ovāls” prezidents Ivars Muzikants, Jānis Balevičs, grāmatvede Andra Liepiņa, Igors Buceņins, Kārlis Rozentāls, Renārs Rutkis, Andrejs Korpals, Pjotrs Šņitņikovs, Gunārs Seņavskis un firmas “Varāns” prezidents Andris Selevičs.
Kārlis Rozentāls

Kopš 1996. gada klubs īrē sporta laukumu un ir izveidojis trenažieru zāli agrākajā Rīgas 34. arodskolā, tagadējā Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskolā. Te tiek aizvadīti gan treniņi, gan spēles.

Noteikti jāpiebilst, ka komandas galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs 2011. gadā par nopelniem Latvijas sportā un sakarā ar 50 gadu jubileju tika apbalvots ar trešās pakāpes Lāčplēša ordeni. Klubā ir daudz veterānu. Jaunajiem regbistiem ir iespēja ņemt piemēru no tiem, kuru daudzu gadu dzīvesveids ir regbijs. Ar jauniešu komandām pēdējo gadu laikā strādā Aivars Krūmiņš.
Золотые старики
Золотые старики

Aktīvā pozīcija: RK "Ovāls" Klubs Īss ieskats Sporta biedrības “Ovāls” vēsturē

Sazinies ar mums

Zvani

+371 29683744

Raksti

info@ovals-rugby.lv
rugby.rrk@inbox.lv

Noderīgas saites